Τριήμερο σεμινάριο των ΚΠΕ Ποροΐων, Κιλκίς & Ανατολικού Ολύμπου, 30/11, 1 & 2/12/2018

16 Νοεμβρίου 2018 kpeporoia Ημερίδες - Σεμινάρια

Το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ποροΐων, σε συνδιοργάνωση με το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Κιλκίς και το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ανατολικού Ολύμπου,  στο πλαίσιο του Έργου «ΚΕΝΤΡΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (Κ.Π.Ε.) – ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ», μέσω του νέου επιχειρησιακού προγράμματος «ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ», Άξονας Προτεραιότητας 6, στις περιφέρειες ΛΑΠ, το οποίο συγχρηματοδοτείται από την Ελλάδα και την Ευρωπαϊκή Ένωση, θα υλοποιήσει τριήμερο σεμινάριο με θέμα:

«Από τα δάση των βουνών στα δάση των λιμνών: πεδία εκπαίδευσης για την αειφορία»

Η επιμόρφωση απευθύνεται σε 54 εκπαιδευτικούς της Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης.

Στόχοι του σεμιναρίου είναι:

  • Η επιμόρφωση των εκπαιδευτικών αναφορικά με τα δασικά οικοσυστήματα και τα παρυδάτια δασικά οικοσυστήματα για το ρόλο και την αξία τους.
  • Η ανάδειξη του πλούτου και της μοναδικότητας των ελληνικών δασών και η συμβολή τους στην εύρυθμη λειτουργία των οικοσυστημάτων.
  • Η ιδιαίτερη σημασία τους στην εισαγωγή της έννοιας της αειφόρου ανάπτυξης στην εκπαιδευτική διαδικασία.

 

Διάρκεια σεμιναρίου: Το σεμινάριο θα υλοποιηθεί από το απόγευμα της Παρασκευής 30 Νοεμβρίου 2018 μέχρι το μεσημέρι της Κυριακής 2 Δεκεμβρίου 2018  στα Κάτω Πορόια Σερρών. Ειδικότερα:

Κάλυψη δαπανών: Τα ΚΠΕ Ποροΐων – Κιλκίς – Ανατολικού Ολύμπου θα καλύψουν, από τον Προϋπολογισμό τους, τις επιλέξιμες  δαπάνες του σεμιναρίου.

Ειδικότερα: Θα καλυφθούν τα έξοδα διαμονής (στη Μαθητική Εστία Ποροΐων) όσων η έδρα απέχει πάνω από 160 χλμ από τα Κάτω Πορόια.

Θα καλυφθούν τα έξοδα διατροφής (δύο γεύματα) όλων.  Επίσης θα καλυφθεί η μετάβαση των επιμορφούμενων εκπαιδευτικών, από τα Κάτω Πορόια στο πεδίο, το Σάββατο 1-11-2018, με λεωφορείο στο δάσος Χιλίων Δένδρων Κιλκίς και με τζιπ ή άλλο πρόσφορο μέσο στο παραποτάμιο δάσος Στρυμόνα στη λίμνη Κερκίνη.

Τα έξοδα μετακίνησης των εισηγητών που είναι μέλη Π.Ο. συνεργαζομένων ΚΠΕ θα καλυφθούν  από τον προϋπολογισμό των ΚΠΕ στα οποία υπηρετούν. Τα έξοδα μετακίνησης των εισηγητών, που δεν είναι μέλη Π.Ο. ΚΠΕ θα καλυφθούν από τον προϋπολογισμό των ΚΠΕ Ποροΐων – Κιλκίς – Ανατολικού Ολύμπου.

Τα ΚΠΕ δεν καλύπτουν τα έξοδα μετακίνησης των επιμορφούμενων εκπαιδευτικών.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 30/11/2018
16:00 – 16:30 Προσέλευση – εγγραφές
16:30 – 17:00 Έναρξη – Χαιρετισμοί – Στοχοθεσία του σεμιναρίου
17:00 – 17:30 Περί δασών… παράδοξα

Χρυσανθόπουλος Χρήστος αναπλ. υπ. ΚΠΕ Κιλκίς

Βρυώνης Ηλίας, υπ. ΚΠΕ Κιλκίς

17:30 – 18:15 Το δάσος στην εκπαίδευση για το Περιβάλλον και την Αειφορία

Ράγκου Πολυξένη, επίκουρη καθηγήτρια τμ. Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος ΑΠΘ

18:15 – 18:30 Διάλειμμα καφέ με εδέσματα
18:30 – 19:15 Προβλήματα και διαχείριση του παραποτάμιου δάσους της λίμνης Κερκίνης

Δρ Ναζηρίδης Θεόδωρος, Δρ. Δασολόγος, Γενικός Συντονιστής Φορέα Διαχείρισης Λίμνης Κερκίνης

19:15 – 20:00 Πρότυπη διαχείριση: Πανεπιστημιακό δάσος

Χασάναγας Νικόλαος, δασολόγος – δασάρχης Περτουλίου Τρικάλων

20:00 – 20:45 Στα μονοπάτια του Χολομώντα: μια διδακτική πρόταση του ΚΠΕ Αρναίας για το δασικό οικοσύστημα

Μπίνιου Ευαγγελία, αναπλ. υπ. του ΚΠΕ Αρναίας

20:45 – 21:30 Ερωτήσεις – Συζήτηση
21:30 Δείπνο
ΣΑΒΒΑΤΟ 1/12/2018
09:30 – 12:30 Μετακίνηση στο πεδίο: Δέλτα ποταμού Στρυμόνα στη λίμνη Κερκίνη

Το παρυδάτιο δάσος λίμνης Κερκίνης: μελέτη πεδίου

Παπαδόπουλος Κωνσταντίνος, Φορέας Διαχείρισης Λίμνης Κερκίνης

Χατζηγιαννίδης Παναγιώτης, Φορέας Διαχείρισης Λίμνης Κερκίνης

Ηλιάδης Αντώνιος, Φορέας Διαχείρισης Λίμνης Κερκίνης

Γκίρμπας Π., Χρυσοχόου Β., Μήτσκου Ε., Τσολάκη Ε., Κωνσταντινίδης Λ., μέλη Π.Ο. του ΚΠΕ Ποροΐων

12:30 – 14:00 Μετακίνηση στο πεδίο: Δάσος Χιλίων Δένδρων Κιλκίς, Μουσείο Δοϊράνης

Το χαρακτηρισμένο ως Μνημείο της Φύσης παραλίμνιο δάσος «Χίλια Δένδρα» Κιλκίς: μελέτη πεδίου

Βούρτσας Γεώργιος, δασάρχης Κιλκίς

Καγιάννης Γεώργιος, αναπλ. δασάρχης Κιλκίς

Βρυώνης Η., Χρυσανθόπουλος Χ., Κεχλιμπάρης Γ., μέλη Π.Ο. του ΚΠΕ Κιλκίις

14:00 – 15:00 Μαθαίνω για τη Δοϊράνη: εκπ. δραστηριότητα στο Μουσείο Φυσικής Ιστορίας της Δοϊράνης και στον παραλίμνιο χώρο

Βρυώνης Η., Χρυσανθόπουλος Χ., Κεχλιμπάρης Γ., μέλη Π.Ο. του ΚΠΕ Κιλκίς

15:00 – 18:00 Ελαφρύ γεύμα και επιστροφή στο ΚΠΕ Ποροΐων
18:00 – 18:30 Οι ζώνες βλάστησης στον Εθνικό Δρυμό Βίκου-Αώου

Καραμπίνας Φίλιππος Υπ.ΚΠΕ Κόνιτσας

18:30 – 19:00 Η Αράπιτσα και το παραποτάμιο δάσος

Λιλιόπουλος Νικόλαος ΚΠΕ Νάουσας

19:00 – 19:30 Φύση και Τέχνη

Κατσιλάκης Άρης, επίκουρος καθηγητής τμ. Γλυπτικής της Σχολής Καλών Τεχνών ΑΠΘ

19:30 – 19:45 Διάλειμμα καφέ με εδέσματα
19:45 – 21:30 Φύση και τέχνη: βιωματικό εργαστήριο

Κατσιλάκης Άρης, επίκουρος καθηγητής τμ. Γλυπτικής της Σχολής Καλών Τεχνών ΑΠΘ

Χαλβατζή Μαρία, Ειδικό Εργαστηριακό Διδακτικό Προσωπικό τμ. Γλυπτικής της Σχολής Καλών Τεχνών ΑΠΘ

Το Τμήμα Γλυπτικής της Σχολής Καλών Τεχνών ΑΠΘ

21:30 Δείπνο
ΚΥΡΙΑΚΗ 2/12/2018
09:00 – 09:30 Προγράμματα και δράσεις του ΚΠΕ Ποροΐων, του ΚΠΕ Κιλκίς & του ΚΠΕ Ανατ.Ολύμπου.

Γκίρμπας Πασχάλης Υπεύθυνος ΚΠΕ Ποροΐων, Βρυώνης Ηλίας Υπεύθυνος ΚΠΕ Κιλκίς, Μπεκιροπούλου Βικτωρία Υπεύθυνη ΚΠΕ Ανατ.Ολύμπου

09:30 – 10:15 Αειφορική διαχείριση του δάσους και πολλαπλός ρόλος των δασών

Καραπαναγιωτίδης Χρήστος, δασολόγος, προϊστάμενος τμ. διαχείρισης δασών Σιντικής

10:15 – 11:00 Το παπάκι της λίμνης στο δάσος με τις κόρες του Όξυλου και της Αμαδρυάδας: βιωματική δράση στην Εκπαίδευση για την Αειφορία.

Χαρίσης Αθανάσιος, ΣΕΕ, Εκπαίδευση για την Αειφορία, 3ο ΠΕΚΕΣ Κ. Μακεδονίας

11:00 – 11:15 Διάλειμμα καφέ με εδέσματα
11:15 – 11:45 Κύλα σαν νερό, κράτα σαν βουνό

Σταμπολίδης Νικόλαος, ΣΕΕ, Εκπαίδευση για την Αειφορία, 4ο ΠΕΚΕΣ Κ. Μακεδονίας

11:45 – 12:30 Κύλα σαν νερό, κράτα σαν βουνό: βιωματικό εργαστήριο

Σταμπολίδης Νικόλαος, ΣΕΕ, Εκπαίδευση για την Αειφορία, 4ο ΠΕΚΕΣ Κ. Μακεδονίας

12:30 – 13:15 Σχεδιασμός και αξιοποίηση των επιτραπέζιων παιχνιδιών στην εκπαίδευση για την Αειφορία: βιωματικό εργαστήριο

Μπεκιροπούλου Βικτωρία υπ. ΚΠΕ Ανατολικού Ολύμπου

Στάθη Μαρία αναπλ.υπ. ΚΠΕ Ανατολικού Ολύμπου

13:15 – 14:00 Μαθαίνω για τα δασικά οικοσυστήματα: βιωματικό εργαστήριο

Βρυώνης Η., Χρυσανθόπουλος Χ., Κεχλιμπάρης Γ., μέλη Π.Ο. του ΚΠΕ Κιλκίς

Γκίρμπας Π., Χρυσοχόου Β., Μήτσκου Ε., Τσολάκη Ε., Κωνσταντινίδης Λ., μέλη Π.Ο. του ΚΠΕ Ποροΐων

14:00 – 14:30 Συζήτηση.
14:30 – 15:00 Αξιολόγηση.  Λήξη εργασιών.
15.00 Ελαφρύ γεύμα (σάντουιτς).

 

ΠΙΝΑΚΑΣ ΤΑΚΤΙΚΩΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ ΕΚΠ/ΚΩΝ

 

Α/Α ΟΝΟΜ/ΜΟ ΕΙΔ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΙΕΥΘ. ΕΚΠ.
1.             ΜΟΣΧΙΔΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ ΠΕ86 4 ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΤΟΥΜΠΑΣ Δ.Δ.Ε. ΑΝΑΤ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 1
2.             ΣΤΑΘΗ ΕΛΕΝΗ ΠΕ88.02 ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ 7ο ΕΠΑ.Λ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ Δ.Δ.Ε. ΑΝΑΤ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 2
3.             ΠΑΓΟΥΛΑΤΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ 15ο ΕΠΑ.Λ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Δ.Δ.Ε. ΑΝΑΤ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 3
4.             Μιχαηλίδης Δημήτριος ΠΕ84/ Ηλεκτρονικός Τεχνολόγος 1ο Γυμνάσιο Χαριλάου Δ.Δ.Ε. ΑΝΑΤ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 4
5.             ΚΑΡΑΧΛΕ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΠΕ88.01 Γεωπόνος 1ο ΕΠΑΛ ΕΥΟΣΜΟΥ Δ.Δ.Ε. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 1
6.             ΚΟΡΩΝΑΙΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΠΕ07 3ο ΓΥΜΝ ΕΥΟΣΜΟΥ Δ.Δ.Ε. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 2
7.             ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΠΕ02 ΓΥΜΝ ΔΙΑΠΟΛΙΤΙΣΜ ΕΚΠ ΕΥΟΣΜΟΥ Δ.Δ.Ε. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 3
8.             Παπαδοπούλου Σταματία ΠΕ04.04/Βιολόγος 2ο ΓΕΛ Συκεών Δ.Δ.Ε. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 4
9.             ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΗΝΑ ΠΕ87.05 2ο ΕΠΑΛ ΕΥΟΣΜΟΥ Δ.Δ.Ε. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 5
10.          ΨΙΨΙΚΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΠΕ 88.01 (πρωην 14-04) 1ο ΕΠΑ.Λ. ΒΕΡΟΙΑΣ Δ.Δ.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ 02
11.          Κωστοπούλου Μαρία ΠΕ03 2ο Γυμνάσιο Βέροιας Δ.Δ.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ 03
12.          Γκιλιόπουλος Δημήτριος ΔΑΣΟΠΟΝΙΑΣ ΠΕ 88.05 1ο ΕΠΑΛ ΒΕΡΟΙΑΣ Δ.Δ.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ 06
13.          ΜΙΖΑΝΤΖΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΠΕ06 ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΓΕΛ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ Δ.Δ.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ 05
14.          ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ ΠΕ 81 Υπεύθυνη Σχολικών δραστηριοτήτων Δ.Δ.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ 10
15.          ΞΕΝΕΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΕ82 2 ΕΠΑΛ ΚΙΛΚΙΣ Δ.Δ.Ε. ΚΙΛΚΙΣ
16.          ΖΙΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΕ83 / ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ 7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ Δ.Δ.Ε. ΠΙΕΡΙΑΣ 1
17.          ΜΠΟΥΡΣΑΝΙΔΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ ΠΕ01 / ΘΕΟΛΟΓΟΣ 7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ Δ.Δ.Ε. ΠΙΕΡΙΑΣ 2
18.          ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ ΗΛΙΑΣ ΠΕ04 / ΦΥΣΙΚΟΣ 7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ Δ.Δ.Ε. ΠΙΕΡΙΑΣ 3
19.          Σκάζα Βασιλική ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΕΡΙΣΤΑΣΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ Δ.Δ.Ε. ΠΙΕΡΙΑΣ 4
20.          Φαρδή Κωνσταντίνα ΓΥΜΝ ΠΕΡΙΣΤΑΣΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ Δ.Δ.Ε. ΠΙΕΡΙΑΣ 5
21.          ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΪΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ ΠΕ80 ΜΟΥΣΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΕΡΡΩΝ – Λ.Τ. Δ.Δ.Ε. ΣΕΡΡΩΝ 1
22.          Γερμανοπουλου Ιωαννα ΠΕ 80 Παλλατίδειο Γυμνασιο Σιδηροκάστρου Δ.Δ.Ε. ΣΕΡΡΩΝ 2
23.          Αχλαδά Σοφία ΠΕ 87.02 2ο ΕΠΑΛ ΣΕΡΡΩΝ Δ.Δ.Ε. ΣΕΡΡΩΝ 4
24.          ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ ΠΕ 8703 1Ο ΕΠΑΛ ΣΕΡΡΩΝ Δ.Δ.Ε. ΣΕΡΡΩΝ 6
25.          Τζηκαλιός Ζήσης Γ. ΠΕ88.01 Γεωπόνος Ειδικό επαγγ γυμνάσιο – λύκειο Σερρών Δ.Δ.Ε. ΣΕΡΡΩΝ 7
26.          ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΠΕ06 ΓΥΜΝΑΣΙΟ Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ Δ.Δ.Ε. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
27.          ΚΟΥΡΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ (ΠΕ86) ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΕΠΑΛ Ν.ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ Δ.Δ.Ε. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
28.          ΓΕΩΡΓΟΥΔΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΕ 83 ΕΠΑ.Λ. ΚΑΣΣΑΝΔΡΑΣ Δ.Δ.Ε. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
29.          ΑΒΕΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΠΕ88.04 ΤΕΧΝΟΛΟΓΟΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΕΠΑΛ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ-ΓΥΜΝ ΓΑΛΑΤΙΣΤΑΣ Δ.Δ.Ε. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
30.          Παπαδοπούλου Γεωργία ΠΕ70 16ο ΔΣ Θεσσαλονίκης Δ.Π.Ε. ΑΝΑΤ.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 1
31.          Λαούτατζη Κωσταντία ΠΕ06 Αρχιγένειο Διαπολιτισμικό ΔΣ Ν. Επιβατών Δ.Π.Ε. ΑΝΑΤ.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 2
32.          Κάλφα Θεοδοσία ΠΕ70 Αρχιγένειο Διαπολιτισμικό ΔΣ Ν. Επιβατών Δ.Π.Ε. ΑΝΑΤ.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 3
33.          Κάργα Σταυρούλα ΠΕ70 Αρχιγένειο Διαπολιτισμικό ΔΣ Ν. Επιβατών Δ.Π.Ε. ΑΝΑΤ.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 4
34.          ΖΑΦΕΙΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕ70 2 ΔΣ ΣΙΝΔΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Δ.Π.Ε. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 1
35.          Φαρμάκης Αστέριος ΠΕ60 1ο Νηπιαγωγείο Πενταλόφου Δ.Π.Ε. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 2
36.          ΗΛΙΑΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΠΕ70 3ο Δ.ΣΧ.ΔΙΑΒΑΤΩΝ Δ.Π.Ε. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 3
37.          ΣΤΡΑΝΤΖΑΛΗ ΜΑΡΙΑ ΠΕ70 5ο ΔΙΑΠΟΛ.Δ.ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ Δ.Π.Ε. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 4
38.          Καραμήτρου Σοφία ΠΕ70 Δημ. Σχ. Πλατάνου Πρασινάδας Δ.Π.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ 01
39.          Μουσαφίρη Κυριακή ΠΕ11 1ο ΔΣ Αλεξάνδρειας Δ.Π.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ 02
40.          Παπανικολάου Μαρία ΠΕ70 1ο ΔΣ Αλεξάνδρειας Δ.Π.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ 03
41.          Τσιλοπούλου Πολυξένη ΠΕ60 Ειδικό Νηπιαγωγείο Αλεξάνδρειας Δ.Π.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ 04
42.          ΞΕΝΙΔΑΚΗ ΔΩΡΟΘΕΑ ΠΕ11 Δημοτικό Σχολείο Παλαιού Αγιονερίου Δ.Π.Ε. ΚΙΛΚΙΣ 1
43.          ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΠΕ70 Δημοτικό Σχολείο Παλαιού Αγιονερίου Δ.Π.Ε. ΚΙΛΚΙΣ 2
44.          ΤΣΙΤΣΙΜΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΕ70 6/θ ΔΣ Χέρσου Δ.Π.Ε. ΚΙΛΚΙΣ 3
45.          ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΠΕ60 Νηπαγωγείο Δροσάτου Δ.Π.Ε. ΚΙΛΚΙΣ 4
46.          ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕ70 1ο ΔΗΜ. ΣΧ. ΚΙΛΚΙΣ Δ.Π.Ε. ΚΙΛΚΙΣ 5
47.          ΚΑΡΣΙΣΙΩΤΗ ΑΓΓΕΛΑ ΠΕ06 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΜΠΕΛΕΙΩΝ Δ.Π.Ε. ΠΕΛΛΑΣ
48.          ΚΑΡΟΝΙΔΗ ΕΥΣΤΡΑΤΙΑ ΠΕ70 1ο Δ.ΣΧ. ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ Δ.Π.Ε. ΠΕΛΛΑΣ
49.          ΤΑΓΚΟΥΤΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΕ70 1ο Δ.ΣΧ. ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ Δ.Π.Ε. ΠΕΛΛΑΣ
50.          ΑΜΑΝΑΤΙΔΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΠΕ 70 ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ Δ.Π.Ε. ΠΙΕΡΙΑΣ
51.          ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΠΕ70 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΚΙΣΤΡΟΥ ΣΕΡΡΩΝ Δ.Π.Ε. ΣΕΡΡΩΝ
52.          Λαζάρου Νικόλαος ΠΕ70 Δημ. Σχολείο Βαμβακοφύτου Δ.Π.Ε. ΣΕΡΡΩΝ
53.          ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΕ70 Δ.Σχ.ΧΕΙΜΑΡΡΟΥ Δ.Π.Ε. ΣΕΡΡΩΝ
54.          ΣΑΜΑΡΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΠΕ11 Δ.ΣΧ.ΜΕΓ.ΠΑΝΑΓΙΑΣ Δ.Π.Ε. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΩΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ ΕΚΠ/ΚΩΝ

 

1.             ΣΦΕΛΙΝΙΩΤΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΦΥΣΙΚΩΝ/ΧΗΜΙΚΟΣ 16o ΓΕΛ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Δ.Δ.Ε. ΑΝΑΤ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 5
2.             ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΠΕ82 1ο ΕΠΑΛ ΕΥΟΣΜΟΥ Δ.Δ.Ε. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 6
3.             ΑΛΑΓΚΙΟΖΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ ΠΕ02 2ο ΓΕΛ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ Δ.Δ.Ε. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ εκτ
4.             ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΠΕ02 ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ ΓΕΛ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ Δ.Δ.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ 01
5.             ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΕ11 ΓΕΛ ΠΛΑΤΕΟΣ-ΚΟΡΥΦΗΣ Δ.Δ.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ 04
6.             ΠΟΥΡΤΣΙΔΟΥ ΕΥΔΟΚΙΑ ΠΕ04 ΒΙΟΛΟΓΟΣ 1 ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ Δ.Δ.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ 07
7.             ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΟΥΓΚΑΣ ΠΕ02 ΧΗΜΙΚΟΣ 1 ΓΕΛ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ Δ.Δ.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ 08
8.             Oυσουλτζόγλου Νικόλαος ΠΕ86 Ε.Κ. Βέροιας Δ.Δ.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ 09
9.             ΠΕΤΟΥΛΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕ09 ΔΙΕΚ ΒΕΡΟΙΑΣ Δ.Δ.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ 11
10.          Κολλιού Ουρανία ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΕΡΙΣΤΑΣΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ Δ.Δ.Ε. ΠΙΕΡΙΑΣ 6
11.          Κιουρτζίδου Βικτωρία ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΕΡΙΣΤΑΣΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ Δ.Δ.Ε. ΠΙΕΡΙΑΣ 7
12.          Γώγου Πολυξένη-Μαρκέλλα ΠΕ02 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ Δ.Δ.Ε. ΠΙΕΡΙΑΣ εκτ
13.          ΚΑΡΠΑΤΣΗΣ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΕ0401  ΦΥΣΙΚΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ  ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ Δ.Δ.Ε. ΣΕΡΡΩΝ 3
14.          ΝΑΤΣΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ ΠΕ 19 2ο ΕΠΑΛ ΣΕΡΡΩΝ Δ.Δ.Ε. ΣΕΡΡΩΝ 5
15.          ΒΛΑΧΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΕ06.50 ΑΓΓΛΙΚΗΣ & ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΕΙΔ ΑΓΩΓΗΣ ΕΙΔΙΚΟ ΕΠΑΓΓ ΓΥΜΝ-ΛΥΚΕΙΟ ΣΕΡΡΩΝ Δ.Δ.Ε. ΣΕΡΡΩΝ 8
16.          ΚΥΡΑΤΣΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ-ΘΕΟΔΩΡΑ ΠΕ 88.04 ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΕΙΔΙΚΟ ΕΠΑΓΓ ΓΥΜΝΑΣΙΟ- ΛΥΚΕΙΟ Δ.Δ.Ε. ΣΕΡΡΩΝ εκτ
17.          ΝΤΟΛΚΕΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΦΥΣΙΚΟΣ 1 ΓΥΜΝΑΣΙΟ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ Δ.Δ.Ε. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
18.          ΓΚΑΤΖΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΠΥΡΟΣ ΠΕ0401 ΕΠΑ.Λ. ΚΑΣΣΑΝΔΡΑΣ Δ.Δ.Ε. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
19.          ΝΤΟΝΤΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΕ11 ΓΕΛ ΚΑΣΣΑΝΔΡΑΣ Δ.Δ.Ε. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
20.          ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ ΠΕ81-ΠΟΛ.ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΔΙΕΥΘ ΔΒΑΘΜΙΑΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ Δ.Δ.Ε. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
21.          Ζαβαρόπουλος Θεόδωρος ΠΕ70 ΔΣ Αγγελοχωρίου Δ.Π.Ε. ΑΝΑΤ.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 5
22.          Φαλακίδου Μαρία ΠΕ70 Ειδικό ΔΣ Θερμαϊκού Δ.Π.Ε. ΑΝΑΤ.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 6
23.          Παπαχρήστου Αγγελική ΠΕ70 63ο Δ.Σ. Θεσσαλονίκης Δ.Π.Ε. ΑΝΑΤ.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 7
24.          Σπυροπούλου Αφροδίτη ΠΕ60 6ο Νηπιαγωγείο Καλαμαριάς Δ.Π.Ε. ΑΝΑΤ.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 8
25.          Σπυριδοπούλου Ελένη ΠΕ70 Δ.Σ. Νέας Φιλαδέλφειας Θεσσαλονίκης Δ.Π.Ε. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 5
26.          ΡΗΓΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΕ70 2ο ΔΗΜ.ΣΧ. ΔΙΑΒΑΤΩΝ Δ.Π.Ε. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ε
27.          ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΔΑΣΚΑΛΑ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ 5ο Δ.Σ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Δ.Π.Ε. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ε
28.          Ιωάννου Μαρίνα ΕΒΠ Ειδικό ΔΣ Αλεξάνδρειας Δ.Π.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ 05
29.          ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ EΥΓΕΝΙΑ ΠΕ70 3ο Δ.Σ. ΒΕΡΟΙΑΣ Δ.Π.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ 06
30.          ΚΟΥΡΟΥΖΙΔΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΠΕ70 5ο  ΔΗΜ ΣΧ ΒΕΡΟΙΑΣ Δ.Π.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ 07
31.          Παυλίδου Φανή ΠΕ60 Ολοήμερο Νηπιαγωγείο Μονοσπίτων Δ.Π.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ 08
32.          ΠΑΥΛΙΔΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ ΕΒΠ Ειδικό Νηπιαγωγείο Βέροιας Δ.Π.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ 09
33.          ΠΟΛΥΖΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΠΕ71 ΕΙΔΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Δ.Π.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ 10
34.          ΛΑΝΤΖΟΣ    ΘΩΜΑΣ ΠΕ70 9ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧ ΒΕΡΟΙΑΣ Δ.Π.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ 11
35.          Παπαθανασίου Αθανάσιος ΠΕ70 ΔΣ Π. Προδρόμου-Αγ. Τριάδας Δ.Π.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ 12
36.          ΠΑΡΤΟΥΛΑ ΜΑΡΙΑ ΠΕ60 1ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ Δ.Π.Ε. ΚΙΛΚΙΣ 6
37.          ΣΑΟΥΛΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΠΕ60 1ο Ν/Γ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ Δ.Π.Ε. ΚΙΛΚΙΣ 7
38.          ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΠΕ70 2ο Δ.ΣΧ. ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ Δ.Π.Ε. ΚΙΛΚΙΣ εκτ

 

39. Χατζούδη Δέσποινα ΠΕ60 Νηπιαγωγείο Βαμβακοφύτου Δ.Π.Ε. ΣΕΡΡΩΝ
40. Κοτζαμπαράτης Νικόλαος ΠΕ70 Δημ. Σχολείο Ν. Πετριτσίου Δ.Π.Ε. ΣΕΡΡΩΝ
41. Βίσκα Ευαγγελία ΠΕ60 3ο Νηπιαγωγείο Σιδηροκάστρου Δ.Π.Ε. ΣΕΡΡΩΝ
42. ΜΑΓΓΑΟΓΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΠΕ11 Δ.ΣΧ. ΒΑΛΤΕΡΟΥ Δ.Π.Ε. ΣΕΡΡΩΝ
43. Μπετζούνη Χριστιανή ΠΕ07 Γερμανικών Γυμνάσιο Αμυνταίου ΔΙ.Δ.Ε. Φλώρινας

Παρακαλούνται οι επιλεγέντες εκπαιδευτικοί να επικοινωνήσουν τηλεφωνικά με το ΚΠΕ για να επιβεβαιώσουν τη συμμετοχή τους στο εν λόγω σεμινάριο μέχρι και τη Δευτέρα 26 Νοεμβρίου 2018.

Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/